Tere tulemast!


Juurimaa tall asub Raplamaal Märjamaa vallas Loodna külas. Osaühing Juurimaa Tall on asutatud 2009. aastal Vinguti-Juurimaa talu maadele ja on edukalt tegelenud maaturismi ja ratsaspordi arendamisega Raplamaal. Meie eesmärk on pakkuda ehedaid elamusi hobuste ja teiste koduloomade seltsis. Teenuste nimekirjast leiab igaüks endale midagi sobivat. Hobuomanikud saavad oma lemmikule uue ja mõnusa kodu, ratsaspordi huvilistele on treeningud, matkasellidele ratsa- ja vankrimatkad, pruutpaaridele pulmasõidud ning lastele ratsalaagrid. Ja see pole veel kõik. Tutvu kindlasti meie teenustega ja tule Juurimaale koos pere ja sõpradega.

Juurimaa tall on 3* ehk kõige kõrgemalt hinnatud ratsutamisteenuse pakkuja Eestis. Atesteerimine on läbi viidud Eesti Ratsaspordi Liidu poolt 2013. aastal ja kehtib kuni augustini 2017.

 

Meeskond:

Eve Raudnagel, Juurimaa talli omanik   

evejaregaalia

(foto Kristhel Vaht)

Eve on Juurimaa Talli hobuste ja teiste loomade lemmikinimene. Tema hoolitseb selle eest, et kõigil on kõhud täis ja hea olla. Ta on lõpetanud EPA, tänase Maaülikooli loomakasvatuse erialal ja töötanud loomadega terve oma elu. Eve suurimaks kireks on mõistagi hobused - ja just rakendisport. Lisaks talli igapäevasele majandamisele ja juhtimisele on Eve kutsar pulmakalessil ja õpetab noori hobusid rege või vankrit vedama. Tänu Evele ja tema ema Maiele on Juurimaa tallist saanud Raplamaa suurim ratsakompleks, kus on võimalus treeninda nii sise- kui ka välistingimustes. Eve positiivsus ja heatahtlikkus ei jäta mitte kedagi külmaks.

 

Kristiina Raudnagel, talli omanik, treener ja ratsalaagite korraldaja

woods ja krissu

(foto Susanna Liis )

Kristiina on koos hobustega üles kasvanud ja imetlenud neid kauneid loomi juba väikese tüdrukuna. Ratsutamisega alustas ta 2001. aastal ja oli juba 11aastasena õnnelik poniomanik. Läbi aastate on ta treeninud erinevate treenerite käe all ja võistelnud edukaltnii poni- kui ka juunioride ning noorteklassis paljude hobustega. Ta peab oluliseks hobuse ja inimese vahelist usaldust ja kõige enam meeldib talle takistussõit ja rakendisport. Treeneri ja sportlasena on ta võtnud suuna areneda just takistussõidu ja rakendispordi erialadel, kuid omab kogemust ka koolisõidus ja kolmevõistluses. Kristiina usub, et kõik unistused saavad teoks ja kui ikka väga tahta, siis on elus kõik võimalik. 

Parimad tulemused:

2013 - takistussõit

Kärdla Ratsupäevad V koht 125 cm

Riia Avatud Meistrivõistlused IV koht 120 cm        

2012 - takistussõit

Kärdla Ratsupäevad IV koht 130 cm

Kärdla Ratsupäevad I koht 110 cm

EMV Avatud klass I koht 115 cm

Ruila Indoor Cup I koht TS 105 cm

Ruila Talv II koht TS 110 cm

2011 -

EMV Noorte Kolmevõistlus III koht

2006 -

EMV Juunioride Takistussõit II koht

EMV Ponide Kahevõislus I koht

EMV Ponide Koolisõit III koht

2005 -

EMV Juunioride Kahevõistlus III koht

EMV Ponide Kestvusratsutamine I koht

2004 -

EMV Ponide Kestvusratsutamine I koht

EMV Ponide Kolmevõistlus I koht

 

Maria Vanatoa, kolmevõistleja, noorhobuste ratsastaja ja treener

marijamomm      

Marial on Juurimaa tallis tähtis roll. Tema õpetab välja metsikud ja vähem metsikud noored ja vanad hobused ja paneb nad ratsahobustena tööle. Maria on omandanud ratsutamise ja noorhobuste väljaõppe paljude Eesti ja välismaa treenerite käe all ja teab nüüdseks kõike vajalikku, et pakkuda hobuomanikele rõõmu, kui nende suksud naasevad koolist koju taltsastena. Ta on töötanud Šotimaal kolmevõistluse tallis ratsastajana ja Austraalias treening- jockina ja võistelnud edukalt kooli- ja takistussõidus, kuid tema tõeline kirg on kolmevõistlus. Maria ei pelga kiirust ega hobuste äkilist iseloomu, kuid peab oluliseks, et hobune austaks inimest ja oleks tema sõber. 

Parimad tulemused - kolmevõistlus

2009 

EMV juunioride kolmevõistlus I koht

EMV juunioride kahevõistlus II koht